Kontakt

Hvad kan du kontakte SDS omkring?

  • Spørgsmål til medlemsskab
  • Spørgsmål til uddannelsen eller praktikken
  • Hvis du har brug for råd og vejledning
  • Hvis du oplever problemer med uddannelsen eller praktikken
  • Hvis du overvejer at blive aktiv
  • Hvis du har forslag til arrangementer eller hvordan vi kan forbedre uddannelsen

Se evt. om du kan få svar på dit spørgsmål i vores FAQ.

Følg os på: www.facebook.com/sdsnet

Telefontid: Mandag-fredag kl. 09:00-15:00.

Find din klub: Nederst på denne side kan du finde kontaktoplysninger til din lokale SDS-klub.


Laura Pode

Forkvinde

laura@sdsnet.dk

(+45) 6122 5740

  • Dansk Socialrådgiverforenings hovedbestyrelse
  • Dansk Socialrådgiverforenings forretningsudvalg
  • Dansk Socialrådgiverforenings uddannelsesnetværk
  • Dansk Socialrådgiverforenings intro/outro-udvalg
  • Politisk styregruppe for organisering af nyuddannede
  • Elev- og studenterbevægelsen
  • FH – uddannelsesnetværk
  • Akkrediteringsudvalget
  • STAR

Lisa Eltved Bekskov Hansen

Næstforkvinde

lisa@sdsnet.dk

(+45) 6122 5777

  • Dansk Socialrådgiverforenings hovedbestyrelse
  • Dansk Socialrådgiverforenings forretningsudvalg
  • Dansk Socialrådgiverforenings intro/outro-udvalg
  • Politisk styregruppe for organisering af nyuddannede
  • Elev- og studenterbevægelsen
  • Uddannelsesalliancen
  • FH – uddannelsesnetværk

Margit Nielsen
Forretningsudvalgsmedlem
margit@sdsnet.dk

Jens Rosendal
Forretningsudvalgsmedlem
jens@sdsnet.dk

Sara Johannessen
Forretningsudvalgsmedlem
sara@sdsnet.dk

Find din klub

SDS har lokale klubber på næsten alle landets socialrådgiveruddannelser. Alle medlemmer af SDS er også medlem af klubben på deres uddannelsessted. Klubben ledes af klubbestyrelsen, som vælges på den årlige generalforsamling. De stabler faglige arrangementer på benene og laver lokale kampagner for en bedre uddannelse. Klubbestyrelsen er, sammen med De Studerendes Råd, alle studerendes på uddannelsens stemme overfor ledelsen og sørger for at du bliver hørt. Du er velkommen til at kontakte forpersonen for klubbestyrelsen på din uddannelse eller hive fat i en af de andre aktive på gangene, hvis du har spørgsmål, får problemer eller vil være aktiv i din studieorganisation.


FIND DIN LOKALKLUB HER:

Socialrådgiveruddannelsen i Aalborg på AAU
Formand: Anja Jensen
Email: aalborg@sdsnet.dk
Facebookside – Facebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i Aarhus på Via University College
Forperson: Christina Larsen
Email: aarhus@sdsnet.dk
Facebookside – facebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i Holstebro på Via University College

Socialrådgiveruddannelsen i Esbjerg på University College Syd
Forpersoner: Martina Houm Jensen og Laura Marie Kirkeby Sørensen
Email: esbjerg@sdsnet.dk
Facebooksidefacebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i Aabenraa på University College Syd
Email: aabenraa@sdsnet.dk
Facebooksidefacebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i Odense på University College Lillebælt
Email: odense@sdsnet.dk
Facebooksidefacebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i Vejle på University College Lillebælt
Email: vejle@sdsnet.dk
Facebooksidefacebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i Roskilde på Absalon
Forperson: Margit Lassen Nielsen
Email: roskilde@sdsnet.dk
Facebooksidefacebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i Nykøbing Falster på University College Sjælland
Forperson: Melda Cifti
Email: nykobingf@sdsnet.dk.
Facebookside  – facbookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen i København på Professionshøjskolen Metropol
Forperson: Jens Rosendal
Email: kobenhavn@sdsnet.dk
Facebooksidefacebookgruppe

SDS har i øjeblikket ingen klub i Hillerød. Kontakt SDS’ sekretariat på sds@sdsnet.dk eller telefonnummer 61 22 57 40, hvis du er interesseret i at stifte en klub.
Facebooksidefacebookgruppe

Socialrådgiveruddannelsen på Bornholm på Professionshøjskolen Metropol
Forperson: Sine Rud
Email: bornholm@sdsnet.dk
Facebookside

Socialrådgiveruddannelsen i Slagelse på Absalon
Email: slagelse@sdsnet.dk
Facebooksidefacebookgruppe